Adrasanda balık avı yapmanın heyecanı başkadır

Adrasan büyük balığı ve balık çeşitliği bol olan bir yerdir bu yüzden balık avı yapmak için Türkiyenin her yerinden buraya meraklıları gelmektedir.

Büyük Trofe balıkların olta balıkçılığı yapıldığı için balıkçılık turizminde çok ünlü bir yerdir.

İster ailenizle ister arkadaşlarınızla Antalya Adrasan beldesinde güzel bir tatil sizi bekliyor. Adrasan’da hayatınızın en büyük balığını tutabilir, tertemiz sularında dalış yapabilir ve sevdiklerinizle neşeli zamanlar geçirebilirsiniz.

Büyük balık avına katılmak isteyenlere tekne ayarlamasını veya scuba dalış eğitimi için dalış okulu eğitimlerine katılmak isteyenlere otel yetkilileri yardımcı olacak gerekli bağlantıları kuracaktır.

işte burda yaşanan balık avı videolarından bir kaçı 🙂


Adrasan sularında görmek istediğiniz her çeşit balığı bulabilme imkanı vardır. Adrasan’da bulunan ve gerçekten çok lezzetli olan balıklar; Akya, Kuzu, Sarıkuyruk, Avcı, Çipura, Kılıç balığı, Kırlangıç, Kolyoz, Lagos, Mercan, Orkinos, Torik, Palamut, Baraccuda, İskarmoz , Zargana, Mercan ve Sinarit balıklarıdır. Ayrıca, Akdeniz’e özgü grida balığı da çok lezzetlidir. Akarsuların deniz ile birleştiği yerlerde ise özellikli kış aylarında Levrek ve Kefal bulunur.

Adrasan’da en güzel vakit geçireceğiniz bir aktivitede Akdeniz’in bereketli sularında daha önce hiç avlamadığınız çeşitte ve büyüklükte balıklar tutabilme imkanınızdır. Olta balıkçılığının en güzel ve adrenalin dolu dakikalarını burada yaşayacağınızı eminiz.

Yöremizde bulunan belirli başlı balık türlerini avlarken kafanızda başka hiç bir düşünce kalmıyor. Balık tutmaya meraklı olanlar bilirler stresin en büyük ilacıdır bu zevkli uğraş. İster sahilden atın oltanızı denize ve oltanızın ucunda o bildik tıkırtıyı bekleyin meşrubatınızı yudumlarken isterseniz Adrasan’da düzenli olarak yapılan balık avı turlarına katılıp tekne ile balık peşinde dolaşın.

Balık avı turlarına katıldığınızda oltanızın ucundaki balığın gücünü hissedip mücadeleye başladığınızda ise gerçek bir mücadele nasıl olur göreceksiniz. Tekneye aldığınız balıkları seyrederken alacağınız haz ise tatilinizin en güzel anları olarak kalacak. Bölgeye özgü balık tutma yöntemleri ile olabildiğince doğal ve zevkli bir mücadeleye hazır mısınız?

Hangi balıkları tutabiliriz? Burada mevsimine göre en çok avlamaktan hoşlanacağınız balıklar; Akya, Sarıkuyruk (yörede her ikiside Kuzu diye anılıyor) Orfoz, Sinarit, Lahoz, Yazılı Orkinos, Torik, Palamut, Baraküda (İskarmoz), Mercan, Zargana’dır.
Özellikle 5-40 kg arasında değişen ağırlıklarıyla Akya, Sarıkuyruk (Kuzu) Orfoz, Lahoz ve Sinarit balıklarını tutmak size tam bir adrenalin patlaması yaşatacak


Mesaj veya Yorum yazabilirsiniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

× Whatsapptan mesaj yaz