Yamaç paraşütü (Tandem) Adrasanda paraşütle atla

Merkezi kemerde olan  Kemer paragliding  ile paraşütle dağdan uçmak ister misiniz. Atıcı hotel misafirleri için tandem merkezi ile irtibat kurup sizin Adrasan’ın müthiş güzelliğini kuş bakışı görmenizi sağlayabiliriz.

Haydi bir kuş gibi özgürce uçma deneyimini yaşayın…

Biz, Kemer`de ikili (tandem) uçuşları iyi bilen ve dört binin üzerinde başarılı uçuş yapmış sertifikalı pilotlardan oluşan bir yamaç paraşütü ekibiyiz. Hava durumuna göre uçuş süresi 15-25 dakika arasında değişmektedir. İniş yeri olarak, hava şartlarına göre Adrasan veya Mavikent sahili seçilmiştir. Pilotlarımızın talimatlarına ve uçuş kurallarına uymak koşulu ile başlangıçtan inişe kadar olan uçuş süresince her türlü sigorta tarafımızca yaptırılmaktadır. Uçuş malzemelerimiz Avrupa ACPUL ve DHV standartlarına uygundur. Daha önce Türkiye,nin değişik Şirket ve Bölgelerinde çalışmış olan pilotlarımız konusunda tam bir uzman haline gelmiş ve bu güne kadar herhangi bir güvenlik ihlali yapmamışlardır. Hedefimiz, bölgemizde bu sporun yapılabilirliğini sağlamak ve turizm dalında da dünyaya tanıtarak bölge turizmine farklı bir aktivite seçeneği sunmaktır….
Can Güvenliği Maximum Safhadadır….

Yaklaşık 15 dakikada stabilize yolda arazi aracımızla, toplam 70 dakika içinde 3200 feet (980 metre) yüksekliğindeki Adrasan Odunluk tepe (Markiz tepe) zirvesinde olmalarını sağlıyoruz. Uçuş için gerekli malzeme tarafımızdan temin edilip, uçuş kontrolleri pilotlarımız tarafından yapılmaktadır. Kemer Paragliding kişi, grup ve özel organizasyonlara hizmet vermekte ve müşterilerini bulundukları yerden aldığı andan itibaren kalkış noktasına (take off), ve geri dönüşlerindeki trasferlerinde koltuk sigortası yapılmış araçlar ile yolculuk yaptırmaktadır. Uçuş başlangıcından inişe kadar olan süreç içerisinde yolcularımız sigortaladır. Uçuş öncesi müşterilerimize yapacakları uçuş için kendileri hakkında bilgi ve detaylardan oluşan bir sözleşme imzalatılacaktır.

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü sporu adından da anlaşıldığı üzere bir yükseltinin (dağ ve tepe gibi) yamacından koşarak havalanabilen, hava şartlarına bağlı olarak kalkış noktasından daha da yüksek irtifalara çıkabilen ayrıca keskin dönüş ve istenen noktaya kolayca inebilen oldukça güvenli bir hava aracıdır. Yere serilen ve sonra ileriye yapılan bir hamle ile içi hava dolarak kanat şeklini alan paraşüt, birkaç adımlık koşu sonrasında yerden kesilerek uçuşa başlar. Katlandığında bir sırt çantasına sığabilen ve 15 kg ağırlığı ile her yere taşınabilen paraştüt az maliyetli oluşu, uygulama kolaylığı ve sportif özellikleri bu sporun adrenalin ve doğa severler tarafından benimsenip yaygınlaşmasına neden olmuştur.

Deltaplan Ve Yamaç Paraşütü Tarihi

1940′lı yıllarda yamaçlardan koşarak havalanan ve aşağıya kadar süzülerek inen yeni bir hava aracının denemeleri yapılıyordu. Bu aracın en önemli özelliği kolaylıkla sökülmesi ve çok hafif olması idi. Çubuklar üzerine gerilmiş paraşüt kumaşından oluşmuş bu hava cismine 1948 yılında Dr. Francis Rogallo “portatif delta kanadı” adını verdi ve bundan sonra bu buluş delta kanadı olarak anılmaya başlandı. İlerleyen yıllarda delta kanatları oldukça gelişti. Önceleri çok ucuz malzemeden yapılan hava aracı teknolojinin gelişmesine bağlı olarak dizaynı, kalitesi, hafifliği ve fiyatında da bir artış oldu. Bugün tecrübeli bir paraşütçü 30-35 kg’lık delta kanadına ek olarak yedek paraşüt, hava akımlarına göre şekillendirilmiş bağlantı elemanları, altimetre, variometre, pusula ve hız saati gibi bazı cihazlara ve telsize gereksinimi vardır. Bunlara ek olarak uçmayı düşündüğünüz tepedeki kalkış noktasına kadar düz bir gerekmektedir.

Yamaç paraşütçülüğü havacılığın belkide en basit ve en kolay yoludur. Uzun lafın kısası sizlere iyi uçuşlar…

Yamaç Paraşütü için iletişim : Hakser Bey 0 532 26515 88


Mesaj veya Yorum yazabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Whatsapptan mesaj yaz
%d blogcu bunu beğendi: